Ehrenwort Organic Garlic Powder, 45 g

Make each dish more flavourful

£4.40

(£97.78 / kg, Price shown includes 5% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 45 g

Only 3 items in stock

Delivery by Tuesday, 06 October if you order by Monday at 23:59.

Great Britain: Free standard delivery from £59.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Slightly spicy
  • Universally applicable
  • Taste enhancing effect

Frequently bought together with Wiberg Mixed Peppercorns, 43 g

Ehrenwort Organic Garlic Powder, 45 g £4.40 (£97.78 / kg)
Wiberg Mixed Peppercorns, 43 g £1.97 (£45.81 / kg)
Total price: £6.37
Description

This garlic powder is easy to use in lots of dishes. The powder makes any dish more flavourful because the natural flavour-enhancing effect intensifies the aromas of your dish. Especially nice for seasoning salads.

Item no.: XDK-EHR-0006
Content: 45 g
EAN: 9120080470065
Manufacturer No.: 0006
Brand: Ehrenwort
Product Features: Organic
Province : Vienna
Ingredients

Garlic powder[1]

  1. Organic

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Ehrenwort Organic Garlic Powder