Tiroler Kräuterhof Organic Good Night Herbal Tea, 75 g

Relaxing tea enjoyment at the end of the day

€ 10,99

(€ 146,53 / kg, All prices incl. VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 75 g

Only 2 items in stock

Delivery by Monday, 05 October if you order by Monday at 23:59.

Ireland: Free standard delivery from € 87,90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Soothing properties
  • 100% natural
  • Easy to digest

Frequently bought together with Willi Dungl Organic Good Mood Tea, 40 g

Tiroler Kräuterhof Organic Good Night Herbal Tea, 75 g € 10,99 (€ 146,53 / kg)
Willi Dungl Organic Good Mood Tea, 40 g € 4,59 (€ 114,75 / kg)
Total price: € 15,58
Description

This particularly tasty tea ensures moments of pure enjoyment. Ideal for afternoons or evenings.

Preparation:

  • Boil 1 - 2 teaspoons of tea in a cup for 5 - 8 minutes.
  • Strain and enjoy.
  • Store away from heat.
Item no.: XEC-TKH-9120048256427
Content: 75 g
EAN: 9120048256427
Manufacturer No.: TE-KT-0005
Brand: Tiroler Kräuterhof
Product Features: Vegan, Organic
Province : Tyrol
Taste: fruity
Seal of Approval & Certificates: Austria Bio Garantie, EU organic seal
Ingredients

Lemon balm leaves , Lemongrass, Hibiscus, Peppermint leaves, Common mallow leaves

Legal information
Responsible food business operator: Tiroler Kräuterhof, Dorfstraße 13, 6212, Eben am Achensee, Austria, info@tiroler-naturkosmetik.com, www.tiroler-kraeuterhof.com

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Tiroler Kräuterhof Organic Good Night Herbal Tea

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder