KOTÁNYI Pizza Herbs, 24 g

A classic, harmonious blend

£3.60

(£150.00 / kg, Price shown includes 5% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 24 g

Only 7 items in stock

Delivery by Wednesday, 07 October if you order by Tuesday at 23:59.

Great Britain: Free standard delivery from £59.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • For pizza & focaccia
  • Perfect for Mediterranean salads
  • With sea salt

Frequently bought together with KOTÁNYI Ground Meat Seasoning, 27 g

KOTÁNYI Pizza Herbs, 24 g £3.60 (£150.00 / kg)
KOTÁNYI Ground Meat Seasoning, 27 g £2.65 (£98.15 / kg)
Total price: £6.25
Description

German packaging: Pizzakräuter

The Kotányi Pizza Blend is perfect for pizzas, focaccias, pasta and veggie dishes.

Item no.: XKY-KO-416801
Content: 24 g
EAN: 9001414041680
Manufacturer No.: 416801
Brand: KOTÁNYI
Province : Lower Austria
Storage Instructions: Store dry
Ingredients

Iodised sea salt (Sea salt, Potassium Iodate), Basil , Oregano, Garlic, Pepper, Rosemary , Tomato granules

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for KOTÁNYI Pizza Herbs

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder