Starhorse Tail and Mane Spray, 750 ml

For long-lasting shine

£16.59 £17.45 -5%

(£22.12 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 750 ml

In stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Thursday at 23:59.

Great Britain: Free standard delivery from £59.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Effortless combing
  • Without damaging it
  • Gentle care

Frequently bought together with Ewalia Shampoo Coconut Monoi, 300 ml

Starhorse Tail and Mane Spray, 750 ml £16.59 (£22.12 / l)
Ewalia Shampoo Coconut Monoi, 300 ml £15.15 (£50.50 / l)
Total price: £31.74
Description

This tail & mane spray gently cares for manes and leaves a long-lasting, silky shine. It makes combing and brushing easier and can also be used on dry hair and sensitive skin.

Item no.: XEV-STH-SPRAY
Content: 750 ml
EAN: 9007776020424
Manufacturer No.: STASMP
Brand: Starhorse
Province : Upper Austria
Composition

Spring water, Oils, Fragrances

Legal information
Manufacturer: Starhorse GmbH, Ausserweg 2a, 6145, Navis, Austria, office@starhorse.at, starhorse.at

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Starhorse Tail and Mane Spray