Tiroler Kräuterhof Organic Assam Black Tea "Schwarzer Sepp", 75 g

Of the finest quality

€ 11,99

(€ 159,87 / kg, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 75 g

Only 8 items in stock

Delivery by Friday, 02 October if you order by Wednesday at 23:59.

Austria: Free standard delivery from € 49,90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Spicy-tart taste
  • 100% all-natural
  • Rich in caffeine

Frequently bought together with Tiroler Kräuterhof Organic Good Morning Fruit Tea, 100 g

Tiroler Kräuterhof Organic Assam Black Tea "Schwarzer Sepp", 75 g € 11,99 (€ 159,87 / kg)
Tiroler Kräuterhof Organic Good Morning Fruit Tea, 100 g € 11,89 (€ 118,90 / kg)
Total price: € 23,88
Description

The spicy-tart flavour of this unique black tea is mildly reminiscent of honey. It can be enjoyed at any time of the day.

Item no.: XEC-TKH-9120048256229
Content: 75 g
EAN: 9120048256229
Manufacturer No.: TE-KT-0022
Brand: Tiroler Kräuterhof
Product Features: Vegan, Organic, Contains caffeine
Province : Tyrol
Taste: dry, spicy
Seal of Approval & Certificates: Austria Bio Garantie, EU organic seal
Ingredients

Assam black tea

Legal information
Responsible food business operator: Tiroler Kräuterhof, Dorfstraße 13, 6212, Eben am Achensee, Austria, info@tiroler-naturkosmetik.com, www.tiroler-kraeuterhof.com

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Tiroler Kräuterhof Organic Assam Black Tea "Schwarzer Sepp"