Österreichische Bergkräuter Inner Harmony, Loose, 50g

Supports your inner balance

€ 3,99

(€ 79,80 / kg, Price shown includes 10% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: Loose, 50g

In stock from October 20

Why is it taking longer?

Why is it taking longer? This item is currently not in stock, but will be back soon. You can still order now - the item will be shipped to you as soon as it is back in stock. Close this note

Delivery estimated by Wednesday, 21 October

Austria: Free standard delivery from € 49,90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Great support for periods of fasting
  • Support for Spring fatigue

Frequently bought together with Österreichische Bergkräuter Mühlviertler Herbal Tea, Loose, 45g

Österreichische Bergkräuter Inner Harmony, Loose, 50g € 3,99 (€ 79,80 / kg)
Österreichische Bergkräuter Mühlviertler Herbal Tea, Loose, 45g € 4,29 (€ 95,33 / kg)
Total price: € 8,28
Description

Finally Spring! Welcome in the new season with a juice fast. This Austrian herbal tea provides year-round inner harmony for your body!

Item no.: XPI-OEB-2074
Content: 50 g
EAN: 9002902020743
Manufacturer No.: 2074
Brand: Österreichische Bergkräuter
Province : Upper Austria
Storage Instructions: Store cool & dry
Taste: aromatic
Seal of Approval & Certificates: Certified Organic, kbA - controlled organic cultivation
Ingredients

Lemon balm[1], Nettle Leaves[1], Sage[1], Fennel[1], Caraway seeds[1], Birch Leaves[1]

  1. from controlled organic cultivation
Legal information
Responsible food business operator: Österreichische Bergkräutergenossenschaft eGen, Thierberg 1, 4192, Hirschbach, Austria, www.bergkraeuter.at

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Österreichische Bergkräuter Inner Harmony