KOTÁNYI Pizza Seasoning Blend, 30 g

Taste the holiday vibes!

€ 3,49

(€ 116,33 / kg, Price shown includes 10% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 30 g

In stock from October 12

Why is it taking longer?

Why is it taking longer? This item is currently not in stock, but will be back soon. You can still order now - the item will be shipped to you as soon as it is back in stock. Close this note

Delivery estimated by Tuesday, 13 October

Austria: Free standard delivery from € 49,90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Enjoy classic pizza flavours
  • Flavourful mix
  • With organo, basil & sage

Frequently bought together with KOTÁNYI Cevapcici Gewürz, 28 g

KOTÁNYI Pizza Seasoning Blend, 30 g € 3,49 (€ 116,33 / kg)
KOTÁNYI Cevapcici Gewürz, 28 g € 2,99 (€ 106,79 / kg)
Total price: € 6,48
Description

German packaging: Pizza Gewürzmischung

The secret to really good pizza is all in the seasoning! Just sprinkle the seasonings from this blend onto your ready-to-bake pizza, sprinkle a little oil on top to bring out the flavours of the seasonings and bake!

Uses: for pizzas, calzones and pizza bread

Pro Tip: brush the crust of your pizza with garlic infused oil before baking! YUMMM!

Item no.: XKY-KO-406801
Content: 30 g
EAN: 9001414040683
Manufacturer No.: 406801
Brand: KOTÁNYI
Province : Lower Austria
Ingredients

Oregano, Onions, Garlic, Pepper, Basil , Rosemary , Sage, Rapeseed Oil

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for KOTÁNYI Pizza Seasoning Blend

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder